top of page

NAD CZYM AKTUALNIE PRACUJEMY

2018 - 2021

W latach 2019-2021 skupiamy się na produkcji własnej filmów fabularnych i dokumentalnych. CINEO STUDIO występuje w roli producenta wiodącego projektów o bardzo dużym potencjale artystycznym.

2019-03-24 (5).png

MALIGNUM

reżyseria
Kordian Kądziela
CINEO STUDIO
2018-2020
[ZAKOŃCZONY DEVELOPMENT / PRE-PRODUKCJA]

Historia o przejrzałej miłości i o nietuzinkowych rekordzistach, opowiadana w gorsetowym stylu mieszającym dramat
z humorem. Para starszych osób jedzie w podróż po Polsce zbierając składki od członków elitarnego klubu rekordzistów
w dziwnych dziedzinach. Posiadacz rekordów w zakresie wytworów z wikliny - odkrywa na nowo bliskość do swej wieloletniej małżonki.

AKTUALNE PRODUKCJE: Project
ZUZIA.png
EFEKT MOTYLKA ANCHOR

EFEKT MOTYLKA - SERIAL TV

reżyseria
Jarosław Szmidt
CINEO STUDIO
2020-2021
[PRODUCKJA]

„Efekt Motylka”, to historia o niezwykłej sile miłości i nadziei. To opowieść o solidarności tysięcy ludzi, których połączyła potrzeba ratowania życia dziewczynki, chorej na rzadką nieuleczalną chorobę genetyczną - E.B. Film będzie wielowątkową relacją heroicznej walki 7-letniej Zuzi Machety i jej rodziny, z chorobą powodującą otwarte rany na całym ciele i z wszechobecnym bólem. Wielu nazywa Zuzię „małym motylem”, bo jej skóra jest wrażliwa jak skrzydła motyla. Po 7 latach walki z diaboliczną chorobą, pojawiła się nadzieja.

RUTKA.png

RUTKA

reżyseria
Sławomir Fabicki
CINEO STUDIO
2019-2021
[DEVELOPMENT]

10-letnia Zosia jako jedyna z ulicy nie wyjechała na wakacje. Spędza je na Bałutach w Łodzi, pod opieką jeżdżącej na wózku inwalidzkim ciotki Róży. Pewnego dnia Zosia spotyka na podwórku dziewczynkę
z rudym warkoczykiem - Rutkę. Ta zabiera ją na czerwoną łąkę, by pokazać świat widoczny tylko dla dzieci. Rutka mieszka w zniszczonej ruderze. Jedynym meblem w jej mieszkaniu jest stół, wokół którego narysowała swoich rodziców i braciszka. Ci, tajemniczym pociągiem odjechali na Diamentową Planetę. Zosia obiecuje Rutce, że pomoże ich odnaleźć. Dziewczynki wychodzą na ulicę i przenoszą się w czasie - są w łódzkim getcie w 1942 r. Uciekają przed Białym Panem porywającym dzieci. Na stacji Radegast widzą go znów. Połyka wyfruwają ce z wagonów motyle – to ludzie przywiezieni tu z innych miast Europy. Chce też połknąć Rutkę, lecz Zosia staje w jej obronie.

Ekranizacja książkiJoanny Fabickiej "RUTKA" / WTHITE RAVEN 2017

ANIELSKI ORSZAK.png

ANIELSKI ORSZAK

reżyseria
Artur Pilarczyk
CINEO STUDIO
2020-2021
[DEVELOPMENT]

„Anielski orszak” to polifoniczna historia o ośmiu kobietach, zaczynająca się od 10-letniej dziewczynki, a kończąca na 80-letniej staruszce. Każda z nich opowiada o innej postaci, starszej w kolejnym epizodzie o 10 lat. Bohaterki łączy to samo imię (Aniela), kasztanowe włosy i atencja dla muzyki. Wszystkie kobiety w kolejnej dekadzie życia coś tracą: dzieciństwo, miłość, poronione dziecko, małżeństwo, urodę, pracę, zdrowie czy wreszcie życie. Ich losy składają się na metaforyczną, uniwersalną opowieść o jednostkowej ludzkiej egzystencji.

2020-11-27 (18).png

BLISKOŚĆ

reżyseria
Dominika Gnatek-Niemczyk
CINEO STUDIO
2020-2021
[DEVELOPMENT]

Hania to młoda, utalentowana ilustratorka. Pomimo uznania i talentu, ma problemy z nawiązywaniem emocjonalnych relacji i ułożeniem sobie życia. Po wylewie jej ojca, wdowca, wraca do domu rodzinnego, gdzie czeka na nią brat, z którym przed laty zerwała kontakt. Hania jest zdecydowana sprzedać nieruchomość, oddać ojca do domu opieki i powrócić do dawnego życia, ale dawne otoczenie przypomina jej o zmyślonej przyjaciółce - Księżnej, która towarzyszyła jej podczas dziecięcych zabaw. Coraz więcej sygnałów z przeszłości i teraźniejszości karze jej wątpić w to, czy owa Przyjaciółka rzeczywiście była zmyślona.

2020-11-27 (17).png

KOMPENDIUM PRDOUKCJI FILMU FABULARNEGO

autorzy
Kamil Przełęcki / Michał Zabłocki / Marta Nowakowska / Jerzy Rados
CINEO STUDIO
2019-2021
[PROUKCJA 6 TOMÓW KOLEKCJI WYDAWNICZEJ]

"WSZYSTKO O PRODUKCJI CO CHCELISCIE WIEDZIEĆ, ALE NIE MIELIŚCIE GDZIE PRZECZYTAĆ"

FF - PLANSZA  1 - PROMOCJA FINA NEW.jpg

FARMA PRODUKCYJNA IV & V

FILM FACTORS | PL  +  RECOUPMENT 

autorzy
Kamil Przełęcki

CINEO STUDIO
2019-2021
[PRODUKCJA]

Warsztaty i program badawczy tworzący wzór złożony z faktorów stałych produkcji filmowej do estymowania kosztów produkcji filmu fabularnego, kosztów P&A oraz poziomu widowni kinowej dla zwrotu nakładów z eksploatacji.

bottom of page