top of page

ZEMSTA

2002 / film fabularny  (35mm / 110 min.)

reż. Andrzej Wajda

Kierownik Produkcji (ARKA FILM Sp. z o.o.)

Film będący ekranizacją narodowej komedii z udziałem plejady gwiazd. W fenomenalnych rolach w filmie wystąpili: Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Katarzyna Figura. Smaczkiem filmu było jednak pojawienie się na planie dwóch gigantów polskiego kina - reżysera Andrzeja Wajdy i reżysera... tu aktora - Romana Polańskiego w roli Papkina. To wszystko w anturażu znakomitych scenografii dueatu Magdalena Dipont / Tadeusz Kosarewicz i pierwszy raz w Polsce użytego sztucznego śniegu firmy "Snow business".

1998 - 2005 Filmografia

 

Okres przełomu wieku to nawiązanie współpracy z Akson Studio Michała Kwiecińskiego i produkcja rozrastacjących się form fabularnych: od programów TV oraz teatrów TV (gdzie najbardziej znaczący i wymagający produkcyjnie to "Bigda idzie !" w reż. Andrzeja Wajdy), poprzez seriale i telenowele TV ("Palce lizać" (reż. R.Piwowarski), "Adam i Ewa" (reż. P.Nowicki), aż po filmy telewizyjne ("Królowa chmur" - reż. R.Piwowarski, "BIała sukienla" - reż. M.Kwieciński, "Barbórka" - reż. M.Pieprzyca) i pierwszą w karierze megaprodukcję z udziałem Romana Polańskiego ("Zemsta" - reż. A.Wajdy). W finałowym okresie tej fazy współpracy z Akson Studio powstają kinowe filmy fabularne: "Oda do radości" (reż. J,Komasa, A.Kazejak, M.Migas), "Solidarność, solidarność" (reż. A.Wajda, P.Trzaskalski, R.Bugajski, J.J.Kolski) oraz "Statyści" (reż.M.Kwieciński).

 

 

STATYŚCI

2006 / film fabularny  (35mm / 115 min.)

reż. Michał Kwieciński

Kierownik Produkcji  (AKSON STUDIO Sp. z o.o. )  

Niezwykle ciepły film o relacjach ludzkich w zderzeniu z inną kulturą, osadzony w scenerii... filmu kręconego przez chińskiego producenta w Polsce. Tytułowi statyści spędzając godziny na planie wchodzą w interakcję z aktorami i treścią filmu oragnizując strajk przeciwko zakończeniu filmu. Komedia wydawałoby się romantyczna, ale z olbrzymim ładunkiem obyczajowej tragifarsy. Krzysztof Kiersznowski, Bartosz Opania i Kinga Preiss zagwarantowali świetne aktorstwo i komiczne ralacje między bohaterami.

bottom of page