top of page

FILMOGRAFIA

Filmografia dokumentująca niemal 25 lat pracy w branży audiowizualnej, podzielona na różne okresy obejmujące różne obszary działalności - od małych form audiowizualnych, poprzez filmy dokumentalne

i seriale w roli kierownika produkcji, aż po duże filmy fabularne w roli producenta.

więcej danych: www.filmpolski.pl

Najważniejsze projekty

PO PROSTU PRZYJAŹŃ  (2017)

Model produkcji komercyjnej "z nutą refleksji". Czym jest przyjaźń i jak jest jest narażona na mniej lub bardziej błahe zagrożenia - taka dywagacja stała się osią produkcji filmu z udziałem wielu gwiazd kina popularnego.

Film produkowany w modelu optymalizacji jakości i kosztu. Dobry wynik frekwencyjny - 640 000 widzów. 

KRÓL ŻYCIA (2015)

Bardzo ważny projekt ze względu na testowanie modelu produkcji opartej o pełną ścieżkę development - produkcja - dystrybucja w rękach jednego podmiotu (AGORA), co daje możliwość innego planowania promocji
i zwrotów z inwestycji. Sytuacja w Polsce unikalna (po deintegracji koncernu ITI). Fabularny debiut producencki.

KATYŃ (2008)

Nominacja do Oskara, wielka, narodowa sprawa, wspaniałe zdjęcia i wielekie kracje aktorskie czynią z "Katynia" przykład filmu totalnego, w którym zdarzyły się niemal wszytskie, najbardziej skomplikowane na miarę polskiej produkcji procesy. To także pierwszy w Europie film wykorzystujący DI w 4K.

ODA DO RADOŚCI (2005)

Film ważny ze względu na debiut fabularny J.Komasy, A.Kazejak i M.Migasa, ale przede wszystkim jako tytuł, który zapisał się w historii dystrybucji i wyznaczył modele gałęzi VoD. "Oda do radości" to pierwszy w Poslce film wprowadzony jedocześnie do kin (Gutek FIlm) i do Internetu (we współpracy z itvp.pl) - 19.04.2006 roku. 

ZEMSTA (2002) 

"Zemsta" choć jest ekranizacją szkolnej lektury - jest filmem wyjątkowym, ze względu na udział w roli Papkina Romana Polańskiego, reżyseroiwanego przez Andrzeja Wajdę i ze względu na pionierskie w polskim fimie wykorzystanie nowoczesnej metody tworzenia SFX - sztucznego śniegu  (Snow Business).

Testimoniale
 
​“Nasza współpraca nie mogła układać się lepiej, gdyż Kamil Przełęcki jest znakomicie przygotowany do swojego zawodu i - co nie bez znaczenia - ma naturalny autorytet u ludzi,
z którymi pracuje.
Oczywiście, że zawdzięcza to świadomości, co w realizacji filmu jest istotne (...)”
 
Andrzej Wajda, reżyser
 
“Wieloletnie doświadcenie wspópracy z Kamilem Przełęckim pozwoliło mi na to, by poznać go jako człowieka zdolnego, ambitnego, profesjonalistę.
Współpracowaliśmy prawie 10 lat.
(...) Kamil będzie producentem, który jak do tej pory, będzie stawiał jakość na najwyższym stopniu swoich dążeń”
 
Michał Kwieciński, producent
bottom of page