top of page

2009 - 2015 Filmografia

 

Okres pracy w koncernie medialnym AGORA SA, po 10 latach współpracy z Akson Studio Michała Kwiecińskiego. Nowe wyzwania związane głównie z internetem, sprofilowane na początku na multimedia w Internecie, następnie na cyfrową dystrybucję online i VoD (kinoplex), dalej na kreowaniu możliwości koprodukcji i dystrybucji wewnątrz koncernu. W efekcie po 5 latach pracy nad profilowaniem działań w kierunku produkcji fabularnej, po pierwszych próbach związanych z produkcją serialową (do internetu i w konsekwencji do tv), w 2014 rozpoczęła się pierwsza samodzielna produkcja AGORA SA - "Król życia" w reż. Jerzego Zielińskiego.

 

 

KRÓL ŻYCIA

2015 / film fabularny  (Alexa / 3,5K / 97 min.)

reż. Jerzy Zieliński

Producent (AGORA SA)

Film z fantastycznymi rolami Roberta WIęckiewicza (w pogodnej postaci, jakiego dotąd widownia nie widziała), Magdaleny Popławskiej, Bartka Topy i debiutującej dziewczynki - Ani Niedźwieckiej. Pogodna, pozytywna opowieść o najważniejszywch w życiu sprawach, tak łatwo w pędzie dzisiejszego świata zapominanych. "Polska Amelia" (cyt. R.Gliński), film na którym "Mózg się śmieje" (cyt. E.Bryll). FIlm pozytywny, humorystyczny, ale i mądry w przekazie. Sprawia, że człowiek wychodzi z kina "lepszym".

 

N1CKOLA

2009 / interaktywny serial fabularny  (HDV / 100 odcinków x 7 min.)

reż. Ryszard Grabowski, Jakub Miszczak

Producent (AGORA SA)

Serial oparty o licencję THE LONELYGRIL 15 by EQAL, interaktywny, sponsorowany w modelach Brand Integration i Product Placement (Microsoft, Samung, Plus GSM, Hasbro). Pionierski projekt, który w czasach rozwijającego się video w sieci przekroczył wszelkie granice skali przedsięwzięcia możliwe na rynku polskim. Pełen zagadek i rebusów poza treścią fabularną, doczekał się 13-odcinkowego sezonu dla emisji telewizyjnej (TV4). Przez kolejne lata nikt nie powtórzył produkcji internetowej tej skali w Polsce.

 

bottom of page